background image
Giving
2 0 1 1 A N N U A L R E P O RT
MIDDLESEX
COMMUNITY COLLEGE
|
34
|
Profiles
Class of 2006
Catherine Schetky
Class of 2007
Deborah L. Bolza
David L. Gehly
Milagros Rosado
Class of 2008
Donna Corbin
Christine Healey
Class of 2009
Stanley M. David
Patricia A. Glover
Michelle J. Lehouillier
Class of 2010
David A. Gautreau and Rosanne M. Gautreau
Mr. Arthur L. Lyons Jr.
Class of 2011
Breno C. Annes
Nancy M. Buteau
Scott A. Cioffi
Aurelio Nazarko Cunha
Mary Lou Gianni
Anthony A. Mafo
Jigisha D. Patel
Desiree M. Turcotte
Faculty and Staff Donors
Barbara Ahern
Lois A. Alves
Barbara J. Anderson '95
Ryan P. Anderson
Clea Andreadis
Jennifer Aradhya
Veronika Archambault-Miliner
Maryann Ardell
Nancy S. Arseneaux
Mayda Arzuaga
Joseph Assenza
Robert J. Awkward
Nancy J. Baccari
Michael Badolato
Marci Barnes
Virginia D. Barrelle
Jeanne Barron
Mariluci Bladon
Margaret Bleichman
Michelle Bloomer
Robert Bowles
Christopher J. Brennan
Rhonda M. Brown
Patricia A. Bruno
Judy Burke
Kimberly Burns
Patricia A. Burns '03
Ann Buskey
Dona Cady
Jeanne Canale
Richard Canale
Alfred C. Carosi
Marie Caruso
Melissa S. Chandonnet
Edward J. Chapdelaine
Anne Checchi
Jackson Chege '11
Ruth Clark
Patrick Cook
Andrew Coravos
Donna Corbin '08
Olga Costello
Vicki Porter Courtemanche '00
Carole A. Cowan
Colleen Cox
Jonathan Crockett
Maria D. Cunha
Nancy A. Curll
David Daniel
Dyan Darcey
William Darmody
Mary Anne Dean
Cassandra DelCheccolo
Carolyn M. Delehanty '91
Joanna M. DelMonaco
Pat Demaras
Sheri Denk '90
Gail Desrochers '98
Betty Jean DiGangi
Gloria Donahue
Lisa A. Doucett
William Doyle
Alicia D'Oyley
John Driscoll
Ken Dunn
Patricia Eisenhauer
Eileen Fagan
Robert Fera
Sarah M. Fernald
V. Ficociello
Carrie Finestone
Christopher Fiori
Susan Fitzpatrick
Pamela B. Flaherty
Thomas D. Flynn
Erlinda Forgacs
Beth Fraser
Audrey Frater
Timothy A. French
Natalie Frissore
Vincent P. Funaro, Jr.
Darlene Furdock
Alyce Galiano
Marilynn Gallagan
Janet Gambale
Joseph Gardner
Elaine Gaudette
Katherine Gehly
Lisa Gibson
Michael Giles
Phyllis S. Gleason '83
Patricia A. Glover '09
Karen Goguen
Mary Lee Goguen
Cynthia Gonnella
Paula Gonzalez
Regina E. Goodwin
Ellen Graham
James Grenier '95
Florence Grieco
Mary-Jo Griffin
Jim Hagerstrom
Arthur Hall
Marika Hamilton
Jean Hammond
Norman Hansen
William Hart
Mary W. Hart
Elizabeth M. Hastings
Carol Hay
Carol B. Henry
Steven Hentz
Stanley Hitron
Maria Hodgdon
Judith R. Hogan
Colleen Hogan-Mazzola
Laura A. Horgan
Lisa Houh
Stacey Hubbard
Maureen Hudson
Lauren Hutchinson
Pat S. Hyde
Katherine P. Innis
Joanne Jaber Gauvin
Sharon H. Jette
John Johnian
Kathryn Johnian
John J. Joyce
Claire Kamasaki
Robert Kaulfuss
Deborah Kearney
Jill Keller
Sandra Kelley
Wendy Khadjikian
Julie C. Kimball
Moses Kirori
Jessie Klein
Tamara L. Kucharski
Joan Ladik
Thomas Laughlin
Bryan Leary
Joan Lee
Patricia A. Lemire
Christine Lindsey '91
Jay Linnehan
Deborah Linnehan
Brenda Loucks
Gail Lucozzi
John Lyons
Faithe MacElliott
William G. MacKenzie
Leah MacPherson
Judy Magnan
Philip H. Mahler
Kaitlynn Malinowski
Dennis Malvers
Mary Ellen Maney
Denise Marchionda
Don A. Margulis
Jayne E. Marquedaunt
Elise C. Martin
Daniel Martin
David Martinez
Kathleen Matheson
Cathleen McCarron
Clare M. McCurley '02
Jayne McCutcheon
Margaret McDevitt
Mary McGurn '01
Maureen McIsaac
Ray McKeon
Janet McLane '74
Erin McMahon
Mary C. McNally
Gary McPhee
Paul Meyers
Dr. Priscilla B. Millin
Julia Mirras
Kent H. Mitchell
Douglas Moffat
David Moriarty
Sheila M. Morin
Jo Mucci
Maryanne M. Mungovan
Judith M. Murphy
Audrey M. Nahabedian
Joseph Nardoni
Rebecca H. Newell
Jeanne E. Newhall
Dorothy O'Connell
Jeanne M. O'Connor
Matthew Olson
Noreen Olson
William O'Neil
Darcy A. Orellana
Judith Orfao
Theodora M. Ottariano
Juanita E. Owin
Barbara Parmet
Rebecca Parsons '03
Paul V. Patev
Joseph Patuto
Ashley C. Patuto
Sarah Peterson-Taggard
Kathryn Pileeki
Hazel Piper
Kori Preble
Catherine L. Pride
Sarah Anne Quast
Phillip E. Quinlan
Margaret A. Rack
Alejandro Raya
Sandra K. Regan
Katherine E. Register
Vincent Restivo
Ellen M. Ricca '86
Patricia Richard
Robin Roberge
Nancy A. Roberts
Gretchen L. Robinson
A. Emily Romano
Milagros Rosado '07
Alice Rouse
Michelle Rowland
Gretchen Ruiter-Breau
Vanessa Ruiz-Zamora '05
Aimee Rusman
Christine M. Ryan
Marie K. Ryder
Evelyn Saulich
John D. Savage
Aire-Maija Schwann
Kathleen K. Scully
Johannah Segarich
Matthew A. Sepe
Rose Sergi
Sandra Shapiro
Peter Shea
Molly Sheehy
Ruth Marie Sims
Philip J. Sisson
Lura Smith
John B. Smith
Gina Spaziani
Maureen G. Spinney '01
Carolyn Stock
Maryann Sullivan
Margaret R. Swan
Kathleen Sweeney
Paula Sydlowski
Debra J. Tait
Donis Tatro
Paul Therrien
Donna M. Thibodeau '76
Mark E. Tibbetts '10
Michael R. Tramonte
Joseph J. Travia, Jr.
Melissa A. Troche
Jean R. Trounstine
Lisa Tuzzolo
Charles F. Twomey, Jr.
Tooch Van '99
Thomas Vaughn
Nicole Vicente
Elaine Vogel
Amanda Vozzo
Deborah Walsh
Thomas Walsh
Melissa C. Welch
Lori Wier '89
Paul Wellman
Jane Wiggins
Michael Williamson
Colleen Winn
Judith A. Wong
Susan Woods
Phyllis J. Worth '89
Gina Yarbrough
Marilyn F. Yeo '78
Sylvia Yeung
Walter A. Zabierek '95
Judith A. Zappala
Anonymous (7)
MCC Retirees
June N. Barnes
Cynthia R. Butters, Ed.D.
Charlotte Cardullo '97
Vincent Catacchio
Elaine P. Crandall
Barbara Dexter-Smith
Susan A. Egan
Orian H. Greene
Leah N. Knowlton
JoAnne Lamoureux
Bryan Leary
Barbara Levesque
Elaine N. Linscott RN MED MSN (cont. on next page)
PROFILES_S12_Giving2-KR_Layout 1 4/2/12 2:55 PM Page 34